0

SLS: Radnik prekinuo crnu seriju i razbio Voždovac za 17 minuta

Objavljeno: 17.09.16 u 22:02

Odigrano je skoro kompletno 9. kolo Superlige Srbije, a najznačajniju pobedu izvojevao je Radnik iz Surdulice, dok je sada Čukarički prikovan za dno.

Pet utakmica za redom Radnik nije znao za pobeu u Superligi Srbije. Sada u 9. kolu pao je Voždovac i to za svega 17 minuta igre. Surduličani su bez premca odigrali najbolji meč sezone i najavili podizanje forme i pokret ka plej-ofu. Radnik je savladao Voždovac sa 3:1. Merdović je domaćina doveo u vođstvo u 21. minutu, Deset minuta kasnije bilo je 2:0, a strelac je bio Jovanović. Kada je Vuković u 38. minutu pogodio za 3:0 bilo je jasno da će Radnik „ukrotiti zmajeve“. Do kraja utakmice Petrović je iz penala postigao počasni gol za goste iz Beograda.

Najneprijatnije iznenađenje prvenstva je Čukarički. „Brđani“ su na svom stadionu sa 4:2 poraženi od Spartaka. Čuka je povela golom Jevtića u 16. minutu, ali je Milić izjednačio u 35. minutu. Dva brza gola „golubova“ potpuno su presekla „brđane“. Trobica je u 48. minutu sa penala ponovo doneo vođstvo Subotičanima, a tri minuta kasnije ga je duplirao Ivanović. Fofana je u 66. minutu vratio domaćina u igru, ali je samo minut kasnije Mudrinski rešio pitanje pobdnika 4:2.