0

PRIMERA: Meč sa velikim brojem šansi, ali samo jednim golom – Leganjesu istorijska pobeda (VIDEO)

Objavljeno: 22.08.16 u 21:55

Fudbaleri Leganesa, novajlije u španskoj Primeri, ostvarili su trijumf na gostovanju Selti u Vigu u prvom kolu nove sezone – 0:1 (0:0).

Utakmica između Selte koja je bila apsolutni favorit i Leganjesa, novajlije u ligi, po svemu viđenom u Vigu trebala je da bude sa mnogo više golova, ali je publika videla samo jedan, i to u mreži Selte.

Posle brojnih promašenih šansi na obe strane, jedini gol na meču postigao je Dijaz u 74. minutu posle kornera, gužve u šesnaestercu i spretne reakcije kojom je spakovao loptu u mrežu Selte.

Očekivano, domaćin je krenuo u potpunu ofanzivu, ali do gola nije mogao. Jedino što je dalo nadu navijačima u Vigu jeste crveni karton Timora u 90. minutu, ali to neće puno umanjiti slavlje igrača Leganjesa zbog istorijske pobede u prvoj sezoni u Primeri.