6

SLS: Zvezda se prošetala kroz Niš, rešetao Katai, Vijeira ne staje (VIDEO)

Objavljeno: 14.08.16 u 20:55

U derbiju 5. kola Superlige Srbije Crvena zvezda je na teškom gostovanju u Nišu savladala Radnički 3:0 (2:0).

Pribojavali su se navijači Crvene zvezde gostovanja u gradu kraj Nišave, ali po svemu sudeći bez razloga. Crveno-beli su lako savladali Nišlije sa 3:0 uz sjajnu partiju Kataija, strelca dva gola, i nastavak golgeterske serije Vijeire.

Prvi je na Čairu zapretio domaćin. U 9. minutu pogrešio je Rendulić, Stojanović je izašao sam na Kahrimana, pokušao je da ga lobuje, ali u tome nije uspeo. Zvezda je taj promašaj svog bivšeg igrača znala da kazni. Ristić je u 16. minutu sjajno probio po levom boku, pronašao u petercu Vijeiru, a ovaj grudima savladao Rusa Konovalova – 1:0. Još Radnički nije uspeo da se opasulji od primljenog gola, Katai je u 18. minutu povisio na 2:0. Bio je to prelep gol krilnog napadača Crvene zvezde. To je bio ujedno i rezultat posle prvih 45 minuta igre. U međuvremenu Radnički je ostao sa igračem manje jer je zbog dva žuta kartona igru napustio Bulatović.

(Izvor: YouTube/Sport Nation)

Drugo poluvreme otvorio je Ruiz šansom, ali je njegov udarac odbranio Konovalov. U 54. minutu Crvena zvezda je povela sa 3:0. Petković je dodao loptu do Kataija, ovaj se driblingom oslobodio čuvara i spasa nije bilo – 3:0. Posle toga usledio je miran period, Crvena zvezda je čuvala stečenu prednost, Radnički nije imao odgovora sa igračem manje. U 72. minutu pokušao je Plavšić, ali nije bio precizan. Crvena zvezda je u 86. minutu ostala bez Fibela koji je dobio drugi žuti karton, a crveno-beli su u poslednjem minutu mogli do četvrtog gola, ali je Srnić zamalo zakasnio. Na kraju četvrta pobeda Crvene zvezde u nizu – 3:0.

RADNIČKI (N) – CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:2)