0

PREMIJER LIGA: Siti kroz iglene uši (VIDEO)

Objavljeno: 13.08.16 u 20:53

Gvardiola je ostvario prvu ligašku pobedu sa ekipom Mančester Sitija. U neuzbudljivom duelu protiv Sandrlenda, „Građani“ su veoma teško odneli pobedu – 2:1.

Na prvi gol se čekalo svega četiri minuta, kada defanzivac Van Anholt „kosi“ Sterlinga u kaznenom prostoru i pravi penal. Aguero pogađa iz penala za 1:0.

(Youtube/Football Highlights Channel)

U 71. minutu dolazi do iznenađujućeg izjednačenja „Crnih mačaka“. Naime, Rodvel provlači fantastičan pas između kompletne odbrane za Defoa, koji je potom sjajno savladao golmana Kabaljera.

(Youtube/HD Sports 4U)

Sve je išlo ka tome da će Gvardiola ostati uskraćen za još dva boda u prvoj utakmici, ali pomoću grešaka gostiju, ipak do toga nije došlo.

Posle čentaršuta Navasa i krucijalne greške golmana Sandrlenda, Manonea, loptu u gol smešta gostujući igrač, Mekner, i tako postavlja konačan rezultat – 2:1.

U finišu mladi „Građanin“, Ikenačo, je imao sjajnu priliku da poveća vođstvo i overi pobedu, ali je šutirao preko gola.