0

PRIJATELJSKE ŠIROM MERIDIJANA: Pobede Barse, Reala i Junajteda (VIDEO)

Objavljeno: 30.07.16 u 23:31

Širom sveta se igraju prijateljske utakmice u sklopu priprema za početak nove sezone, a startovala je i Internacionalna liga.

Mančester junajted je odigrao prijateljski meč sa Galatasarajem i slavio je sa 5:2, iako su Turci na poluvremenu vodili sa 2:1. Na svom debiju Ibrahimović je doveo Junajted u vođstvo već u 4. minutu, ali je Gumus u 22. izjednačio na 1:1. Burma je u 40. minutu doneo preokret 2:1. Ipak, u drugom delu igre rapsodija „đavola“. Runi je u 55. minutu poravnao na 2:2, da bi samo tri minuta kasnije dao gol sa penala za 2:3. Felaini je u 62. povećao prednost Mančestera, da bi konačnih 5:2 postavio Mata u 74. minutu.

U Internacionalnoj ligi Barselona je igrala protiv Seltika i slavila je sa 3:1. Svi golovi su pali u prvom delu igre. Barsu je u vođstvo doveo Turan sjajnim golom u 11. minutu. Grifis je u 29. izjendačio na 1:1. Ipak, u 31. Abrouz je postigao autogol, da bi konačnih 3:1 postavio El Hadadi u 41. minutu. Prvo poluvreme za Barselonu je igrao Lionel Mesi.

U derbiju lige Real je odigrao 3:2 sa Čelsijem. „Kraljevski“ klub je vodio sa 3:0 posle 45 minuta igre. Marselo je načeo mrežu „plavaca“ u 19. minutu. Samo sedam minuta kasnije isti igrač je povisio na 2:0. U 37. minutu Diaz je potopio Čelsi 3:0. „Plavci“ su tek pred kraj meča uspeli da ublaže poraz. Azar je u 80. minutu pogodio za 3:1, a deset minuta kasnije je postavio i konačnih 3:2 za Real. Matić je odigrao ceo meč, dok je Ivanović presedeo na klupi.