0

LIGA EVROPE: Liverpul – Sevilja za trofej!

Objavljeno: 05.05.16 u 23:17

Fudbaleri Liverpula i Sevilje igrače u finalu Lige Evrope 18. maja u Bazelu!

Liverpul je u prvom meču poražen od Viljareala u Španiji rezultatom 1:0. Samo sedam minuta bilo je dovoljno Englezima da, autogolom Bruna, poravnaju na 1:1 u ukupnom skoru.

(Youtube/Cristiano Ronaldo Lovers)

Do prednosti, „Crveni“ su stigli u 63. minutu golom Staridža.

(Youtube/FOOTBALL HIGHLIGHTS HD)

Osam minuta kasnije, Viljarealove šanse za prolazak svedene su na minimum, kada je Ruiz dobio drugi žuti karton, što je Liverpul iskoristio i golom Lalane u 81. minutu potvrdio plasman u finale.

(Youtube/Oskar19i™)

U drugom polufinalu, Sevilja je, posle 2:2 u prvom meču, došla do pobede od 3:1.

Poveli su Andalužani golom Gameira u 9. minutu, na 1:1 izjednačio je Eduardo u 44. Prednost Seviljo doneo je Gameiro drugim golom u 47. minutu, a pobedu je overio Mariano u 59. minutu.