0

FA KUP: De Hea odveo Junajted u polufinale, golčina Rašforda obeležila utakmicu (VIDEO)

Objavljeno: 13.04.16 u 22:05

Mančester junajted plasirao se u polufinale FA kupa pobedom nad Vest Hemom u ponovljenoj utakmici rezultatom 2:1 (0:0).

U prvom meču ovih rivala na Old trafordu Mančester se izvukao golom u poslednjih 10 minuta i tako izborio ponovnu utakmicu, ali ovog puta na stadionu Vest Hema.

Tamo su ‘đavoli’ imali nešto više sreće i golovima Markusa Rašforda i Maruana Felainija došao do ključne prednosti. Posebno impresivan bio je pogodak tinejdžera Rašforda, o kom će se još dugo pričati.

Vest Hem je uspeo da smanji zaostatak u 79. minutu golom Tompkinsa, ali do kraja nije uspeo da izjednači, jer je na golu Mančestera stajao nestvarni David De Hea.

U poslednjem minutu imao je dve čarobne intervencije kojima je osujetio poslednji pokušaj ‘čekićara’ da mogu do produžetaka.

(Izvor: youtube / MATCH DAY)

U polufinalu Mančester će igrati protiv Evertona, dok će se u drugom duelu i borbi za finale na Vembliju sastati Kristal Palas i Votford.