1

SLS: Zvezda rutinski do 23. uzastopne pobede i novog rekorda (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 19.03.16 u 19:57

Crvena zvezda nastavlja da niže pobede u domaćem šampionatu pošto je i u meču 27. kola pred više od 12 hiljada navijača na stadionu Rajko Mitić savladala subotički Spartak sa 4:0 (1:0).

Dugo je trebalo crveno-belima da otključaju bravo Spartakove odbrane, pokupavali su Katai, Ristić i Vijeira, ali sve do 45. minuta nije bilo golova.

Tačnije u poslednjem minutu je dosuđen penal, a Ibanjez je u 46. savladao Janoševića za početnih 1:0. Takođe u 46. minutu odnosno prvom drugog poluvremena precizan je bio i mladi Mihailo Ristić koji je danas u prvom timu zamenio rovitog Marka Grujića.

Kada je Vijeira u 59. minutu posle dodavanja Donalda postigao treći gol za Crvenu zvezdu bilo je rešeno pitanje pobednika, a Portugalac je bio akter i kod četvrtog pogotka kada je nad njim napravljen novi penal.

zvezda-spartak-2027

Ponovo je odgovornost preuzeo Luis Ibanjez koji je svojim drugim pogotkom praktično stavio tačku na ovaj meč u kom je Crvena zvezda došla do 23. uzastopne pobede čime je izjednačen rekord koji je do večeras držala ekipa koju je sa klupe vodio Slavoljub Muslin.

(Izvor: Dailymotion/Goals 365 HD)

Priliku da zaigraju u večerašnjoj utakmici dobili su i David Babunski i mladi Miloš Stojanović koji su u drugom poluvremenu zamenili Aleksandra Kataija odnosno Edsona Silvu.

Uz meč više Crvena zvezda sada ima čak 31 bod više od drugoplasiranog Borca iz Čačka odnosno po 32 više od Partizana i niškog Radničkog.