0

EP U FUTSALU: Španija pregazila Portugal uprkos Rikardinjovoj magiji (VIDEO)

Objavljeno: 08.02.16 u 23:17

Futsaleri Španije plasirali su se u polufinale šampionata Starog kontineta nakon što su sa 6:2 savladali ekipu Portugala.

Pobednik se mogao naslutiti već na kraju prvog poluvremena, koje su Španci rešili sa 3:0 (Migelin u 13, Mario Riviljos u 15. i Aleks u 18. minutu).

Ipak, drugo poluvreme bolje je otvorila selekcija Portugala – Prvo je Rikardinjo smanjio na 3:1 u 23. minutu, ali je već nakon tridesetak sekundi Španija ponovo otišla na tri gola viška – Rui Kampos bio je strelac.

Dva minuta nakon toga, ponovo Rikardinjo – 4:2 za Španiju. No, Aleks svojim drugim golom u 35. i Riviljos u poslednjem minutu doneli su Špancima ubedljiv trijumf.

Ipak, uprkos njemu, glavna zvezda ovog meča bio je Rikardinjo, koji je još jednom oduševio sve prisutne navijače.

EP u futsalu, četvrtfinale

Portugal – Španija 2:6
(Rikardinjo 23, 25 – Migelin 13 penal, Riviljos 15, 40 Aleks 18, 35, Rui Kampos 23)

Srbija – Ukrajina 2:1