0

PRIMEIRA: Kiša golova u Portugaliji, favoriti po planu

Objavljeno: 02.02.16 u 09:55

Sinoć je završeno 20. kolo Portugalske Primeire, koje je donelo mnogo golova širom Portugalije. Na svim utakmicama bilo je najmanje po tri gola, a najneefikasniji meč je odigran između Boaviste i Brage koji je završen bez golovam.

Lider tabele Sporting je na iznenađenje svih teško stigao do pobede protiv Akademike koja se bori za opstanak. Domaćini su gubili već u uvodnim minutima meča, da bi sredinom poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist postigavši dva gola u razmaku od 10- ak minuta. Međutim, autsajder se nije predavao i pomalo srećim golom stigao do izjednačenja. Pobedonosni gol postigao je Montero u 85. minutu utakmice i ostavio Lisabonsku ekipu na čelu tabele.

Ekipa Benfike koja već dugo vremena ne zna za poraz upisala je novu pobedu na gostovanju protiv ekipe Moreirensea. Gosti iz Lisabona su kontorisali celu utakmicu i već na poluvremenu vodili 0:2, da bi u drugom poluvremenu postigli još dva gola i rutinski završili utakmicu. Ekipa Moreirensea postigla je utešni pogodak u sudijskoj nadoknadi vremena. Benfika je i posle ovog kola drugoplasirana na tabli iza Sportinga za kojim zaostaje samo dva boda.