0

PRIMERA: Barsa pobedila kompletan Atletiko, a kada je imala dva igrača više nije postigla gol (VIDEO)

Objavljeno: 30.01.16 u 17:52

Premijerni meč 22. kola ujedno je bio i derbi ove runde takmičenja pošto su se sastala dva tima sa vrha tabele. Sva tri gola u pobedi Barselone od 2:1 postignuta su prvom poluvremenu.

Hladan tuš za pun Kamp Nou desio se u 10. minutu kada je Koke posle odlične asistencije Saula uspeo da savlada Raula Brava. Bili su gosti bolji rival u prvih pola sata, ali samo toliko.

U 30. minutu na 1:1 je izjednačio Leo Mesi koji je sa peterca posle povratne lopte Đordija Albe zalucao loptu u Oblakov gol. Samo osam minuta kasnije precizan je bio Luis Suarez koji je slovenačkom golmanu iz tešek pozicije loptu provukao kroz noge.

(Izvor: Rutube/GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ)

Tu nije bio kraj nevoljama Atletika pošto je u 44. minutu ostali sa igračem manje posle iksljučenja Felipea Luisa, a u 65. je i Godin morao na tuširanje. U drugih 45 minuta nije bilo ni previše šansi bez obzira na to što je Barselona imala dva igrača više jer je odbrana gostiju iako sa samo osam fudbalera u polju odlično funkcionisala.

Barselona sada uz meč manje ima tri boda više od Atletika koji će i posle ovog kola ostati najbliži pratilac Katalonaca.