0

PREMIJER LIGA: U londonskom derbiju nema pravila – Dijego Košta doneo pobedu Čelsiju (VIDEO)

Objavljeno: 24.01.16 u 18:55

U derbiju 23. kola Premijer lige Čelsi je savladao Arsenal na ‘Emirejtsu’ rezultatom 1:0 (1:0).

Još uvek se pamti duel ovih timova iz četvrtog kola aktuelne sezone kada je na Stamford Bridžu Čelzi slavio posle crvenog kartona Gebrijela nakon što ga je iziritirao Dijego Košta.

Karma ni ovog puta nije kaznila temperamentnog Brazilca i reprezentativca Španije koji je i danas u duelu Čelsija i Arsenala bio čovek odluke.

U 18. minutu je izborio crveni karton za Pera Mertezakera, ovog puta potpuno opravdano, pošto je Nemac oborio Koštu kao poslednji igrač odbrane.

Pet minuta kasnije Košta je i sam zatresao mrežu Petra Čeha posle asistencije Branislava Ivanovića i ispostavlilo se, već tada u 23. minutu postavio konačnan rezultat.

(Izvor: youtube / FRHD)

Imao je i Arsenal svojih šansi, a najviše je promašivao Metju Flamini koji je pri krajevima oba poluvremena imao odlične prilike, ali je i adekvatnu realizaciju koja bi Arsenalu donela makar bod.