0

LIGA KUP: ‘Karamele’ zasladile put ka finalu (VIDEO)

Objavljeno: 06.01.16 u 23:07

Fudbaleri Evertona savladali su sa 2:1 (1:0) Mančester siti u prvom meču polufinala Liga kupa Engleske.

Utakmica na Gudison parku obećavala je još pre početka utakmice, a epitet derbija u potpunosti je opravdala. Iako nije bilo pogodaka do 45. minuta kada je Mori iskoristio odbitak od golmana ‘građana’ i sproveo je u mrežu.

Ostaje sumnja u ofsajd poziciju Romela Lukakua koji iako nije dotakao loptu, moguće je uticao na igru ometajući čuvara mreže.

(Izvor: youtube / FRHD)

Mančester siti od tog trenutka ima preuzima inicijativu i uspeva konačno da dođe do pogotka u 76. minutu i to preko Hesusa Navasa.

Gol koji bi mogao da bude zlata vredan jer je postignut na gostujućem terenu, ali ga je donekle neutralisao Romelo Lukaku samo oko stotinak sekundi kasnije jer je na asistenciju Gereta Berija doneo trijumf Evertonu.

Revanš meč između ova dva tima igraće se 27. januara u Mančesteru.