0

SERIJA A: Sampdorija je gazda Đenove (VIDEO)

Objavljeno: 05.01.16 u 22:50

U premijernom meču 18. kola Serije A Sampdorija je kao formalni gost savaladala u gradskom derbiju Đenovu 3:2 (2:0).

Sampdorija je gazda u Đenovi. Junak pobede „mornara“ bio je Sorijano strelac dva pogotka. Četa Vinćenca Montele povela je u 18. minutu. Lopta je prošla kroz odbranu Đenove kao kroz švajcarski sir, a Sorijano je zakucao u mrežu. Sampdorija je do drugog gola stigla u 36. minutu kada je posle sjajne kontre Kasano ostavio loptu Ederu, a Brazilac matirao Perina.

Da će formalno gost zabeležiti pobedu bilo je jasno u 49. minutu kada je Kasano uposlio Sorijana, a ovaj povisio na 3:0. Đenova je do kraja utakmice uspela samo da ublaži poraz golovima Pavoletija u 69. i 81. minutu, za pobedu Sampdorije 3:2. Darko Lazović je odigrao svih 90 minuta za poraženu ekipu.

(Izvor: RuTube)