0

PREMIJER LIGA: Surovi Sautempton demolirao Arsenal, dobili smo kandidata za gol sezone (VIDEO)

Objavljeno: 26.12.15 u 22:48

Sautemptom je na svom ‘Sent Meriju’ deklasirao Arsenal sa 4:0 (1:0) u meču koji je ‘tobdžije’ mogao da odvede na vrh Premijer lige.

Ko je pre ovog meča očekivao da će tim koji je pre samo pet dana slavio u derbiju protiv Mančester sitijem (2:1) i koji bi pobedom otišao na lidersko mesto, doživeti pravu katastrofu? Ekipa Arsena Vengera ‘uspela’ je u tome i tako nije iskoristila poraz Lestera od Liverpula na ‘Enfildu’ ranije tokom dana.

Istina, možda je igrače Arsenala presekao pogodak koji će ući u uži izbor za gol sezone u Premijer ligi. Strelac je u 19. minutu bio debitant u prvoj postavi Sautemtona Martina, i to u stilu ‘desnonogog’ Roberta Karlosa. Prava majstorija!

Arsenal nije uspevao da ozbiljnije pripreti golu Sotona, koji je na drugoj strani koristio priliku da iz kontranapada ugrozi Čeha. U 55. minutu Šejn Long je ostao sam u kaznenom prostoru, posle ‘saplitanja’ Košćelnog i lako je iskoristio to za 2:0.

Imao je Arsenal šansu da preko Žirua dođe do smanjenja zaostatka, ali je Stekelenburg na golu domaćina fantastično reagovao i čuvao svoju mrežu.

Na 3:0 povisio je kapiten Fonte u svom stilu, glavom, da bi konačan rezultat postavio ponovo Šejn Long iz još jednog kontranapada. Ovog puta sve je bilo čisto, a debakl Arsenala je bio potpun.