1

PREMIJER LIGA: ‘Tobdžije’ prate ‘lisice’, ‘građani’ sad posustaju (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.15 u 23:35

U derbiju 17. kola Premijer lige Arsenal je savladao Mančester siti 2:1 (2:0).

U ne baš zanimljivom derbiju „ostrva“ Arsenal je nastavio seriju pobeda. Četa Arsena Vengera srušila je „građane“ 2:1, a meč je rešila u prvih 45 minuta. Do prvog gola nismo videli mnogo prilika, ali je prvi zapretio gost preko De Brujnea, ali je Belgijanac bio neprecizan. Minut kasnije je domaćin poveo sa 1:0. Volkot je primio jednu loptu iskosa, krenuo u sredinu i precizno šutirao za 1:0. U nadoknadi vremena u prvom poluvrmenu Žiru je povisio na 2:0.

(Izvor: RuTube)

U drugih 45 minuta Arsenal je prvi mogao do gola. Pokušao je Kembel, ali je lopta otišla preko prečke. Isti igrač je šutirao u 56. minutu, ali je sada Hart odbranio. Siti je do počasnog gola stigao u 82. minutu posle prave majstorije Jaje Turea. Igrač iz Obale Slonovače je do kraja meča imao još jednu stopostotnu šansu, ali je bio neprecizan.

Arsenal je sada drugi na tabeli sa 36 bodova, dva manje od Lestera i četiri više od Mančester sitija na trećem mestu.