1

SERIJA A: Milinković-Savić zaradio pobedonosni penal za Lacio, pa dobio ‘glupo’ isključenje (VIDEO)

Objavljeno: 20.12.15 u 22:53

U poslednjoj utakmici u 2015. godini Lacio je savladao Inter na ‘Đuzepe Meaci’ rezultatom 2:1 (1:0).

Za kraj godine igran je derbi između Intera i Lacija, dve ekipe koje su se nalazile u različitim formama. Lacio je bio tek na 13. mestu sa lošim partijama iza sebe, dok je Inter bio prvi i želeo je da na najbolji mogući način završi godinu na prvom mestu.

Međutim, od 5. minuta kada je Kandreva uputio bombu sa ivice šesnaesterca i savladao Handanovića sve je krenulo nizbrdo po tim Roberta Manćinija, koji je odlučio da na početku ovog meča ostavi na klupi Adema Ljajića.

Kontroverzni Mauro Ikardi, o čijoj se sudbini u Interu govori sve češće na Apeninima, izjednačio je rezultat u 67. minutu i preostalo je još oko 25 minuta Interu, sa Ljajićem u timu koji je ušao u igru, da dođe do celog plena.

Ali do toga nisu došli, već su bodovi ipak otišli u prestonicu i to velikom zaslugom i srpskog reprezentativca u redovima Lacija Sergeja Milinković-Savića. Felipe Melo je nad njim napravio prekršaj za kazneni udarac u 85. minutu, posle čega je Handanović pročitao nameru Antonija Kandreve, ali je odbijenu loptu italijanski reprezentativac sproveo u mrežu za pobedu.

U 90. minutu Felipe Melo je dobio crveni karton zbog oštrog prekršaja nad Lukasom Biljom, ali mu se revanširao upravo Milinković-Savić u trećem minutu nadoknade, zaradivši drugi žuti karton zbog šutiranja lopte koju je igrač Intera nameravao da ubaci u igru.