0

BUNDESLIGA: Golman Ingolštada častio Bajern, ‘vukovi’ se izvukli (VIDEO)

Objavljeno: 12.12.15 u 17:25

Posle poraza u Menhengladbahu, Bajern je na svom terenu u 16. kolu Bundeslige savladao Ingolštad 2:0 (0:0).

Četa Pepa Gvardiole mora da zahvali golmanu gostiju Ozakanu na danas poklonjena tri boda. Gost se umešno branio do 65. minuta kada je Levandovski skratio muke Bavaraca. Poljak je obišao neoprezno istrčalog čuvara mreže gostiju i iz bukvalno mrtvog ugla milimetarski bio precizan. Konačnih 2:0 postavio je Lam na asistenciju Milera, a Ozakan je ponovo leteo po kaznenom prostoru i ostavio je praznu mrežu.

(Izvor: RuTube)

Veliko iznenađenje priredio je HSV. Hamburger je gostovao Volfzburgu, koji je pre samo tri dana izabacio slavni Mančester junajted iz Lige šampiona, i izvukao je „lepih“ 1:1. Gosti su u 21. minutu iskoristili igranje Dante pred svojim šesnaestercom i posle odbrane Benalja, preko Milera stigli do vođstva. Ipak, „vukovi“ su u 78. minutu uspeli da stignu do izjednačenja. Bila je to sjajana akcija, Draksler je dao predivnu loptu do Veirinje, a ovaj je ubacio u peterac gde je bio Arnold za 1:1.

(Izvor: Videa)

Pobedu kola izvojevala je Herta koja je kao gost napunila mrežu Darmštada 4:0. Golove za tim iz Berlina postigli su Ibišević dva, Platenard i Kalu.