25

LE: ‘Dečje bolesti’ za kraj Partizanove evropske odiseje (VIDEO)

Objavljeno: 10.12.15 u 23:05

Partizan je od gotovog napravio veresiju i porazom 3:1 u L grupi Lige Evrope od Augzburga oprostio se od evropskog proleća.

Šta reći, a ne zaplakati… Dugo su čekali Grobari da Partizan ponovo zaigra na proleće evropski fudbal, bili su crno-beli jako blizu, ali su zbog „dečijih bolesti“ Andrije Živkovića, Nikole Ninkovića i Darka Brašanca ostali praznih ruku. Vodila je četa Ljubinka Drulovića od 11. minuta golom Abubakara, ali je sebi dozvolila da primi tri gola, a prva zvezda tima zbog nepotrebnog igranja rukom u 80. minutu na centru igrališta dobila crveni karton i ostavila drugare na cedilu. Sve je to iskoristio Bobadilja u 89. minutu i evropsko proleće je otišlo u zaborav – 1:3.

Gosti su od prvog minuta krenuli ofanzivno, Partizan su povukli na 30 metara od gola i već u 6. i 9. minutu stvorili dve šanse, ali su Bobadilja i Don Vong bili neprecizni. Kazna je Nemce stigla u 11. minutu kada je Jevtović ispucao loptu, ona došla do Abubakara, a ovaj poput Bolta uhvatio sprint i matirao golmana gostiju – 1:0. Bio je Partizan na korak do evropskog proleća. Crno-beli su stvorili i sledeću priliku, ali je šut Brašanca bio veoma slab. Šok je usledio u 47. minutu kada je Trohovski centrirao, a rezervista Jeong-Ho poravnao na 1:1.

Drugo poluvrme je tek počelo šokantno za Grobare. Baer je uposlio Verega, ovaj loptu primio na grudi i skoro se „ušetao“ u gol. Usledio je kratak muk, a onda je „jug“ ponovo zapevao. Partizan je i pored 1:2 bio na putu u nokaut fazu. Još bliži je bio u 58. minutu kada je prvo šutirao Brašanac, a Hic odbio loptu na deset metara, odakle je Ninković poslao na Topčidersko brdo. Šta tek reći za 73. minut kada je Ninković prvo pogodio prečku pravom „bombom“, a potom odbijenu loptu Živković sa pet metara poslao pored gola. U 80. minutu neverovatna situacija. Lopta na sredini terena, bez opasnosti i Živković je dira rukom, sudija Taljavento mu pokazuje drugi žuti karton i šalje ga na tuširanje. U 88. minutu sa igračem manje crno-beli su se grčevito branili i pukla je kontra, Brašanac je izašao sam na Hica, ali je loptu poslao preko gola. Kazna je usledila u 89. minutu kada je posle centaršuta jednog igrača Augzburga, Kajubi loptu vratio u peterac, a Bobadilja utišao Humsku i svoj tim odveo u šesnaestinu finala Lige Evrope – 1:3.

Nemci će zbog bolje gol razlike u nokaut fazu, a u Partizanu sledi teška i hladna zima. Sve govori huk sjajnih Grobara – „uprava napolje“!

PARTIZAN – AUGZBURG 1:3 (1:1)

Strelci:

Oumaru 11 – Jeong-Ho 45+2, Vereg 51, Bobadilja 89

Stadion: Partizana. Kapacitet: 32.000. Sudija: Paolo Taljavento (Italija). Crveni karton: A. Živković 81.

PARTIZAN: Ž. Živković – Bandalovski, Ćirković, Fabrisio, Subić (Petrović) – Brašanac, Jevtović, Babović, Ninković (Grbić), Živković – Oumaru.
AUGZBURG: Hitc – Vereg, Stafilidis, Janker, Klasen-Braker (Jeong-Ho) – Bajer, Ja Čeol (Kaubi), Dong Von, Trohovski – Matavž i Bobadilja.