0

LIGA KUP ENGLESKE: Liverpul bolji od Borca, ‘crveni’ napunili mrežu Sautemptona (VIDEO)

Objavljeno: 02.12.15 u 22:36

Fudbaleri Liverpula poslednji su polufinalisti Liga kupa Engleske pošto su večeras na stadionu Sent Meri deklasirali Sautempton sa 6:1.

Gol Manea već u 40. sekundi utakmice nagoveštavao je potpuno drugačiji tok meča, ali nakon 20 minuta bolje igre domaćina usledila je dominacija gosta.

Preokret je Liverpulu doneo povratnik u tim Danijel Staridž koji je u roku od četiri minuta postigao dva gola, a još bolji učinak imao je njegov partner u napadu Divok Origi koji je tri puta tresao mrežu „svetaca“. Lep gol postigao je i Džordan Ajb u 73. minutu.

(Izvor: Rutube/GOALTIME – обзоры футбольных матчей, видео голов)

Zanimljivost sa ovog duela je da je Liverpulovih prvih šest udaraca u okvir gola završilo kao pogodak, a tek sedmu loptu je uspeo da odbrani Stekelenburg.

Dušan Tadić je odigrao svih 90 minuta u dresu Sautemptona, ali se utopio u sivilo svog tima.

Pored Liverpula u polufinalu Liga kupa igraće još Mančester siti, Everton i Stouk.