0

LIGA ŠAMPIONA: Barselona demolirala Romu, Arsenal u igri, Čelsi ubedljiv (VIDEO)

Objavljeno: 24.11.15 u 22:48

Posle 5. odigranog kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H jasno je da nas očekuje neverovatno zanimljivo šesto kolo.

U derbiju večeri u okviru E grupe Barselona je dočekala Romu i demolirala je sa 6:0. Na povratku na teren zablistao je Mesi koji je protiv „vučice“ postigao dva gola. Suarez je načeo goste u 15. minutu, da bi svega tri minuta kasnije u svom stilu, lobom, Argentinac povisio na 2:0. U 44. minutu Suarez je postigao svoj drugi gol i to na fenomenalan način.

Rapsodija Barse se nastavila i u drugom poluvrmenu. Pike je u 56. minutu povisio na 4:0, a Kamp Nou je četriri minuta kasnije proključao kada je Mesi ponovo prevario Ščešnog. Konačnih 6:0 postavio je Korea posle penala koji je promašio Nejmar. Šansu sa „bele tačke“ je imala i Roma, Džeko nije pogodio, ali jeste u poslednjim sekundama meča za konačnih 6:1 u korist šampiona Evrope.

Barselona je sada overila prvo mesto na tabeli, dok će se Roma, Bajer Leverkuzen (po pet bodova) i BATE (četiri boda) boriti za drugo mesto.

(Izvor: RuTube)

U F grupi nije bilo iznenađenja. Bajern je lako izašao na kraj sa Olimpijakosom 4:0 golovima Daglasa, Levandovskog, Milera i Komana, dok je Arsenal sa 3:0 deklasirao Dinamo uz dva gola Sančeza i prvi Ozila. Bajern je osigurao prvo mesto na tabeli, dok je OIimpijakos drugi sa tri boda više od Arsenala. Upravo će ta dva tima za dve nedelje ukrstit koplja u Atini, a Grcima odgovara svaki poraz od jednog gola do rezultata 2:3.

Superzanimljivo biće u grupi G gde će se tri tima boriti za plasman u osminu finala. Porto je bio lider na tabeli, ali je van svih očekivanja na svom terenu poražen sa 2:0 od Dinama iz Kijeva, čime su se Ukrajinci vratili u borbu za prolaz dalje. Čelsi je u Tel Avivu napunio mrežu Makabija, a golman Rajković se našao na vetrometini. Kejhil je doveo „plavce“ u vođstvo, Viljam je iz slobodnog udarca povisio na 2:0, a Izraelce su dokusurili Oskar i Baba. Matić je odigrao svih 90 minuta za Čelsi.

Čelsi i Porto dele prvo mesto u grupi sa po 10 bodova, dok Dinamo Kijev ima devet.

U H grupi dogodilo se pravo iznenađenje. Gent je kao gost savladao Liona 2:1, a odlučujući gol za Belgijance postigao je Kulibali u 95. minutu. Zenit je u ovoj grupi već prošao dalje, dok će se Gent (sedam bodova) i Valensija (šest) boriti za drugo mesto.