0

SLS: Zvezda nastavila seriju, Matos i Vijeira za 14. recku (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 07.11.15 u 19:59

Četrnaesta recka u nizu. U 17. kolu SLS Crvena zvezda je sa 2:0 (1:0) savladala Metalac na svom stadionu, golovima Matosa i Vijeire.

U prvom meču ove dve ekipe bilo je 0:0, a u odnosu na današnji sastav koji je izveo Miodrag Grof Božović u Gornjem Milanovcu su samo trojica bili u startnoj postavi. Crveno-beli su ovaj meč dočekali u dvocifrenoj seriji trijumfa, a Metaalc osoklonjen istorijskom pobedom nad Partizanom.

Prva šansa viđena je u osmom minutu. Petković je probio po boku, ali umessto asistencije Srniću lopta je došla do gostujućeg igrača, koji umalo nije postigao autogol. Imao je šansu Katai, Luković je napustio teren zbog povrede, a taman kada se pomislilo da će se na poluvreme otići bez golova, mrežu je zatresao Bruno Matos.

Brazilac je u 45. minutu postigao prvi gol u crveno-belom dresu:

izvor: YouTube/Visekruna TV

Imao je i Ibanjez priliku, ali gosti su se dobro branili.

Zanimljiva situaciaj viđena je u 61. minutu. Svima se učinilo da je poništen gol Zvezde, a na videu se vidi da je Bruno Matos zapravo šutirao pored praznog gola. Vijeira je u 73. pokušao, a to što nije uspeo tada jeste u 77. Povisio je na 2:0:

Izvor: YouTube/Visekruna TV

Taj rezultat ostao je na snazi do kraja meča, a Zvezda je stigla do 14. pobede u nizu.

[stextbox id=“hotsport_text_box“]CRVENA ZVEZDA – METALAC 2:0 (1:0)
Stadion: ‘Rajko Mitić’. Strelci: Matos 45, Vijeira 77
Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković (Jovanović 36), Ibanjez, Donlad, Grujić, Srnić, Katai, De Matos (Plavšić 66), Vijeira (Sikimić 78)
Metalac: Belić, Rnić, Selar, Otašević, Nikodijević, Panić, Brkić, Merdović (Basrak 81), Dimitrijević, Mladenović (Stanojević 65), Đenić[/stextbox]