0

LIGA ŠAMPIONA: Arsenal srušio Bajern, ‘ludnica’ u Leverkuzenu, Olimpijakos utišao ‘Modre’ (VIDEO)

Objavljeno: 20.10.15 u 22:49

Prvog dana trećeg kola Lige šampiona pobede su ostvarili Arsenal, Olimpijakos, Porto, Zenit, Valensija i Barselona.

U derbiju prvog dana trećeg kola Lige šampiona, izuzetno važnu pobedu ostvario je Arsenal u Londonu nad Bajernom rezultatom 1:0. Arsenal je pre ovog meča bio u podređenom položaju s obzirom da je bio bez bodova u prva dva kola.

Manuel Nojer, ali i Peter Čeh, su dominirali svojim odbranama u prvom poluvremenu, ali je u poslednjih 15 minuta igre pobeda otišla u ruke domaćina. Olivije Žiru je u svom stilu glavom zatresao mrežu nemačkog šampiona, mada taj gol ide na dušu Manuela Nojera.

A Mesut Ozil je u četvtom minutu nadoknade otklonio sumnje oko pitanja pobednika za konačnih 2:0 u korist Arsenala.

Na ‘Maksimiru’ u Zagrebu je postojala bojazan da će navijači Crvene zvezde i Olimpijakosa napraviti isuviše vrelu atmosferu, ali možda i više od toga hrvatskog šampiona Dinamo će boleti poraz u možda i odlučujućem okršaju za opstanak u Evropi i posle zime. Braun je u 78. minutu zatresao mrežu Zagrepčana i tako stavio Dinamo u nezavidan položaj pred nastavak takmičenja, i pored velike pobede nad Arsenalom.

Najveći broj pogodaka viđen je u Leverkuzenu gde je Bajer dočekao Romu. Počelo je fenomenalno za domaće pošto je Ćićarito u 4. i 19. minutu doneo izraženu prednost Nemcima. Međutim, usledio je neverovatan preokret Rimljana, dva puta je pogađao De Rosi, a po jednom Pjanić i Jago Falke za nezapamćeni preokret – 2:4.

Ipak, Nemci ne bi bili Nemci kada ne bi igrali do kraja, pa su tako za samo dva minuta, u 84. i 86. minutu, Kampl i Mehmedi doneli Bajeru izjednačenje za konačnih 4:4.

Bayer Leverkusen vs AS Roma ( 4-4 ) All Goals… by HDFootball2015

Pobede u grupi H očekivano su zabeležili Zenit nad Lionom 3:1, odnosno Valensija nešto teže nad Gentom rezultatom 2:1. Barselona je tek u drugom poluvremenu slomila otpor BATE Borisova golovima Ivana Rakitića za 0:2 u Belorusiji.

Jokanovićev i Rajkovićev Makabi iz Tel Aviva nije izdržao u Portu, poražen je sa 2:0, dok je u okviru iste grupe G Čelsi ponovo ‘praznom puškom pretio’, u Kijevu je sa Dinamom odigrao samo 0:0.