0

AZIJSKA LIGA ŠAMPIONA: Al Ahli u nadoknadi do finala

Objavljeno: 20.10.15 u 23:53

Fudbalski klub Al Ahli iz Dubaija prvi je finalista azijske Lige šampiona, pošto je večeras eliminisao Al Hilal iz Saudijske Arabije.

Prva utakmica u Rijadu završena je 1:1, dok je Al Ahli prošao pobedivši u revanšu u Dubaiju sa 3:2, golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Al Ahli je vodio na poluvremenu 2:0 golovima Lime i Evertona Ribeira, ali je Al Hilal početkom drugog dela izjednačio preko Ailtona Almeide i Karlosa Eduarda, i tako došao do rezultata koji ih je vodio u finale.

Ipak, južnokorejski fudbaler KjungVon Kvon golom u nadoknadi doneo je pobedu Al Ahliju i plasman u finale Lige šampiona prvi put u klupskoj istoriji.

Drugi polufinalni par čine Gamba Osaka i kineski Gvangdžu. Prvi susret završen je pobedom kineske ekipe 2:1, a revanš će se igrati sutra u Japanu.