0

PRIMERA: Nejmarov ‘poker’ u goleadi na ‘Kamp nou’ protiv hrabre čete Paka Hemeza! (VIDEO)

Objavljeno: 17.10.15 u 22:21

Fudbaleri Barselone deklasirali su ekipu Rajo valjekana rezultatom 5:2 (2:1) u osmom kolu Lige Primere.

Posle ove pobede Katalonaca, nastavlja se velika borba na vrhu tabele, pošto i Real Madrid i Barselona sada imaju po 18 bodova.

Junak u pobedi Barselone bio je četvorostruki strelac Nejmar koji je pogađao u 22. i 32. minutu iz penala i potom u 69. i 71. u drugom poluvremenu. Hrabra četa Paka Hemeza povela je u 15. minutu preko Havija Gere.

Bila je ovo spektakularna predstava na “Kamp nou“ i to u režiji obe ekipe. Naime, Pako Hemez je poznat kao trener koji igra totalno ofanzivni fudbal bez obzira ko je na drugoj strani.

Gosti su imali nekoliko odličnih prilika i samo zahvaljujući golmanu Bravu nisu postigli više od jednog gola.

U 15. minutu Bebe je sa levog boka pronašao Geru u petercu, koji je lako pogodio za 0:1.

Ipak, tada je na scenu stupio lucidni Nejmar koji je u kratkom periodu iznudio i iskoristio dva penala.

U drugom poluvremenu, ponovo je Nejmar bio nerešiva enigma za goste iz Madrida. U 69. minutu Luis Suarez je gađao prvi ugao, golman Tonjo je odbio loptu samo do Nejmara koji je zakucao za 3:1. Dva minuta kasnije, Suarez je nesebično proigrao Nejmara iako je mogao i sam da postigne gol za 4:1.

U 77. minutu Nejmar se odužio Suarezu sjajnim centaršutem, a Urugvajac je lako pogodio za 5:1.

Konačnih 5:2 postavio je Hozabed u 82. minutu.