0

PREMIJER LIGA: Remi na Gudisonu, po bod i za plavi i za crveni deo Liverpula (VIDEO)

Objavljeno: 04.10.15 u 16:24

Nije bilo pobednika u 225. derbiju Mersisajda pošto su Everton i Liverpul u meču 8. kola Premijer lige odigrali nerešeno 1:1.

Oba gola pala su u samoj završnici prvog poluvremena kada su pogađali Ings na jednoj odnosno Lukaku na drugoj strani, a za oba pogotka podjednako su zaslužne odbrane timova koje su očajno reagovale.

Najpre Evertonova koja je dozvolila napadaču Liverpula ostane sam ne petercu priliko izvođenja kornera pa mu nije bilo teško da savlada Hauarda koji je pre toga u nekoliko navrata odlično reagovao pre svega kod akcije Kutinja i Milnera kada je psrečio siguran pogodak „crvenih“.

(Izvor: Rutube/Футболонлайн.net)

Briljirao je i na drugoj strani čuvar mreže Minjole koji je sprečio Nejsmita i Mekarti da ga savladaju i to posle odličnih akcija kada su mnogi već videli loptu u mreži, ali Belgijanca je u nadoknadi vremena savladoa njegov zemljak Lukaku koji je iskoristio smušenu rekaciju Džana i Škrtela od kojih se odbijala lopta.

Ako je Liverpul u većem delu prvog poluvremena bio bolji rival onda je Everton u potpunosti preuzeo kontrolu nad terenom u drugih 45 minuta, ali nikako nije uspevao da dođe do prave prilike iz koje bi došao do pobedonosnog gola.

Teško da u Liverpilu mogu da budu zadovoljni osvojenim bodom, a da li će se konačno zahvaliti na saradni Brendanu Rodžersu ili će ga trpeti još znaćemo verovatno već tokom dana.

Everton – Liverpul 1:1 (1:1)