0

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Kanonada Engleza, poraz Drulovića, spektakl u Bazelu (VIDEO)

Objavljeno: 05.09.15 u 22:45

Rusi su sustigli Šveđane u međusobnom duelu, a pobedu su upisali i Crnogorci nad Lihtenštajnom.

Nekadašnji selektor Srbije, a sada Makedonije, Ljubinko Drulović, neslavno je startovao na klupi naših južnih suseda. Doživeo je poraz na gostovanju slabašnom Luksemburgu od 1:0, i to golom u 92. minutu. Strelac je bio Til.

Rusija je imala zadatak da na svom terenu savladaju Švedsku i to im je pošlo za rukom. Strelac jedinog gola bio je Artjom Dzjuba u 38 minutu, ali je junak ‘zbornaje’ sasvim sigurno bio golman Igor Akinfejev koji je u poslednjim trenucima spasio svoj gol posle odličnog šuta Toivonena.

Englezi su razbili San Marino na gostovanju, šest golova u mrežu poslali su Runi, Broli, Barkli, Kejn i dva puta Volkot. Ni Španija nije imala problema sa Slovačkom, istina slavili su znatno manje ubedljivo sa 2:0, pogotcima u prvom poluvremenu Albe i Inijeste sa ‘bele tačke’.

Spektakl večeri priredili su Švajcarci i Slovenci. U Bazelu je Slovenija vodila sa 0:2 i imala par fantastičnih prilika da dotuče domaćina, ali se sve preokrenulo u poslednjih 15 minuta. Junak preokreta bio je Josip Drmić, prvo golom za eksploziju na ‘Sent Jakobs Parku’, a onda i pogotkom u 94. minutu meča za okret ‘iz 2 u 1’.