0

PREMIJER LIGA: Počelo je goleadama, prštalo širom Ostrva, Votford iznenadio Everton!

Objavljeno: 08.08.15 u 17:54

Fudbaleri Evertona i Votforda remizirali su rezultatom 2:2, dok su pobede zabeležili Lester, Aston vila i Kristal Palas u prvom kolu Premijer lige.

U zanimljivom susretu na Gudisonu, Votford je pokazao da ove sezone neće biti lak protivnik ni za jednu ekipu, pošto su u dva navrata vodili. U 14. minutu Lajun se našao na pravom mestu i sa desetak metara zakucao loptu u mrežu.

U nastavku igre, Roberto Martinez je morao da menja formaciju, Kone je pojačao napad, a ofanziva se isplatila u 76. minutu kada je Barkli sa 20 metara zakucao loptu pod prečku.

Ipak, gosti su već u 83. minutu došli do nove prednosti kada je rezervista Igalo, pogodio dalji ugao sa 16 metara. Konačnih 2:2 postavio je junak Evertona Kone na asistenciju Lukakua u 86. minutu.

Lester je kao domaćin savladao Sanderlend rezultatom 4:2, a blistao je novajlija Mahrez koji je pogađao u 18. i 25. minutu. Preostala dva gola postigli su Vordi i Olbrajton, dok su za goste strelci bili Defo i Flečer.

Novajlija Bornemut izgubio je na svom terenu od Aston vile rezultatom 0:1, dok je Kristal Palas u gostima bio bolji od Noriča – 1:3.