1

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Evropski Partizan – preokret crno-belih, još korak do Lige šampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 05.08.15 u 22:21

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej of za Ligu šampiona, pošto su večeras na svom stadionu savladali ekipu Steaue iz Bukurešta rezultatom 4:2 (1:2).

U neverovatno uzbudljivom susretu, u kom su viđena dva preokreta, jedan crveni karton i promašeni penal, crno-beli su do plasmana u plej of došli golovima Babovića u osmom, Jevtovića u 60, Živkovića u 69. i Trujića u 90. minutu.

Početak meča obeležio je minut ćutanja za stradale u akciji “Oluja“, nakon čega je usledila prava grmljavina sa tribina koja davno nije viđena u Humskoj.

Nakog toga, Partizan nije mogao da zamisli bolji početak, pošto je već u osmom minutu, Babović iskoristio nesporazum i lošu komunikaciju odbrane i golmana Steaue i pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

(Izvor: Djidjomania VIP)

Ipak, crno-beli su se povukli nakom vođstva, koje nije poremetilo goste iz Rumunije, pošto je već u 11. minutu Steaua izjednačila na 1:1. Posle akcije po desnom boku, Balažic je možda i uz faul, promašio loptu, Vulićević je na drugoj stativi glavom izbacio loptu, ali pravo na nogu Muniru koji je zakucao u prvi ugao.

(Izvor: Youtube/Moja SporTV)

Sredinom prvog poluvremena ekipa iz Bukurešta se oslobodila pritiska i krenula u ofnazivu, pa je u 27. minutu golman Živković spasao svoj tim kada je skratio ugao, zakačio loptu koja se od prečke odbila u korner.

U 33. minutu, Brašanac je izgubio loptu na 40 metara, Popa je prošao sam po desnoj strani i vratio povratnu, a lžirac Jugurta Hamrun potpuno sam sa 13-14 metara poslao loptu u donji levi Živkovićev ugao – 1:2.

Poput prvog dela igre, domaći nisu mogli da požele bolji početak ni nastavka igre. U 47. minutu Brašanac je ukrao loptu i pobegao celoj odbrani gostiju, a kapiten Varela ga je oborio sa leđa i zaradio direktno isključenje. Sudija je pokazao na belu tačku, ali je Božinov pogodio samo stativu.

Ipak, crno-beli nisu odustajali, igrali su strpljivo, i već u 60. minutu Jevtović je izjednačio na 2:2. Vezista Partizana je snažno šutirao sa 30 metara, lopta je na putu ka mreži prevarila golmana za 2:2.

Trener Zoran Milinković odmah nakon izjednačenja, odlučio je da iz igre izvede Božinova, a ušao je Saša Ilić. Crno-beli su nastavili da pritiskaju gol Steaue, a inicijativa se isplatila u 69. minutu kada je Živković lažnjakom prešao svog čuvara i od stative pogodio dalji ugao za 3:2.

Konačnih 4:2 postavio je Trujić, koji je samo nekoliko sekundi pre toga zamenio Stefana Babovića. Nikola Trujić se našao na pravom mestu posle kornera, i iz drugog pokušaja pogodio mrežu 4:2 i erupciju oduševljenja na tribinama!

Partizan će ove jeseni igrati Evropu, a još jedan korak ga deli od Lige šampiona!