0

BUNDESLIGA: Potpuna ludnica u baražu – promašen penal u 120. minutu, Hamburger o(p)stao!

Objavljeno: 01.06.15 u 21:46

Fudbaleri Hamburgera uspeli su da ostanu u Bundesligi nakon što su u baražu savladali Karlsrue rezultatom 1:2 i ukupni, 2:3 u revanšu za infarkt.

Karlsrue je do 91. minuta imao rezultat za Bundesligu, a potom i u 123. penal za elitu, ali je Hamburger ipak opstao. HSV je jedini klub koji od 1963. nije ispao u niži rang!

Nakon 1:1 na svom terenu, HSV je imao težak zadatak da u gostima obezbedi opstanak. Domaći su poveli u 78. minutu preko Jaboa i kada se činilo da će Hamburger u Cvajtu, Diaz u 91. minutu pogađa za produžetke.

U 115. minutu Miler donosi prednost gostima za 1:2, a onda je usledila završnica za infarkt. U 120. minutu, domaćima je dosuđen penal, ali je golman Adler zaustavio udarac Heningsa.

Slobodan Rajković je odigrao svih 120 minuta, dok Gojka Kačara nije bilo u sastavu.