0

BUNDESLIGA: Štutgart izborio opstanak, Rajković odveo HSV u plej-of (VIDEO)

Objavljeno: 23.05.15 u 17:35

U Bundesligi spuštena je zavesa, Bajern Minhen je pobedom nad Majncom 2:0 proslavio već davno osvojenu krunu, a novi drugoligaši su Paderborn i Frajburg.

Borba za titulu, kao i za mesta koja vode u Evropu je odavno rešena, te nam je poslednje 34. kolo Bundeslige odgonetnulo koja će se dva tima sledeće sezone takmičiti u Cvajti, a ko će u plej-of za popunu „elitne“ divizije. U direktnom okršaju u borbi za goli život snage su odmerili Paderborn i Štutgart. Obe ekipe je samo pobeda čuvala u Bundesligi, a domaći navijači doživeli su šok. Naime, Paderborn je poveo u 4. minutu golom Vučinovića, ali je klub iz grada Mercedesa uspeo da napravi preokret i golovima Didavija i Ginčeka slavi sa 2:1 i izbori opstanak. Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta za „švabe“. Tako će Paderborn posle samo godinu dana u „eliti“ nazad u Cvajtu.

Ruku pod ruku sa njim će i Frajburg, koji je pre poslednjeg kola bio u najboljoj poziciji za opstanak, ali je porazom od Hanovera 2:1 spakovao kofere za selidbu u niži rang. „Dželati“ Fraburgu su bili Kijotake i Krmas koji je postigao autogol. Počasni pogodak za goste postigao je Petersen u nadoknadi vremena.

HSV će u plej-of. A, zasluge za to imaju srpski internacionalci Gojko Kačar i Slobodan Rajković. Bivši fudbaler Vojvodine je u prethodna dva kola pogađao i timu sa severa Nemačke je doneo važne bodove, dok je nekadašnji štoper OFK Beograda bio danas precizan protiv Šalkea u pobedi od 2:0. HSV su samo tri boda ostavljala u igri za opstanak, a do njih su stigli veoma lako. Olić je u 49. minutu načeo Šalke, a dokusurio ga je Rajković u 58. minutu golom glavom posle centaršuta Holtbija.

Novi šampion Nemačke je Bajern Minhen, koji je titulu osvojio pre tri kola, ali je od navijača želeo da se oprosti pobedom. Bavarci su na Alijanc areni sa 2:0 savladali Majnc, a golove su postigli Levandovski sa penala i Švajnštajger.