0

PRIMERA: Remi na Bernabeu, Valensija udaljila Real od titule (VIDEO)

Objavljeno: 09.05.15 u 21:54

U derbiju 36. kola Primere Real i Valensija su odigrali nerešeno 2:2 na stadionu Santjago Bernabeu, a ovim rezultatom sigurno su najzadovoljniji u Barseloni pošto sada imaju četiri boda više od Madriđana na dva kola pre kraja šampionata.

Mogao je Real da ostane i bez tog jednog boda pošto su gosti bili mnogo bolji u prvom poluvremenu odnosno koristili su svoje prilike. Alkaser je najpre u 19. minutu savladao Kasiljasa da bi samo sedam minuta kasnije isto pošlo od ruke i Haviju Fuegu.

Mogao je Kristijano Ronaldo da smanji zaostatak u nadoknadi prvog poluvremena pošto je dosuđen penal za Real, ali Portugalac nije bio uspešan. Ipak, Madriđani su već nakon desetak minuta drugog dela uspeli da smanje zaostatak, ali im je dosta vremena bilo potrebno da dođu do izjednačenja koje ima je doneo Isko fenomenalnim udarcem u 85. minutu. U preostalih 10 minuta (5+5) oba tima su imala šanse za pobedu, ali je možda i najprevednija bila podela bodova.

(Izvor: dailymotion.com/European League Live Goals)

Dva kola pre kraja šampionata Barselona sada ima četiri boda više od Reala, dok je Valensija na četiri boda suficita u odnosu na petoplasiranu Sevilju.