0

PRIMERA: Barsa brojala do OSAM! (VIDEO)

Objavljeno: 02.05.15 u 17:51

Fudbaleri Barselone ubedljivo su savladali ekipu Kordobe u gostima rezultatom 8:0 (2:0) u prvom današnjem meču 35. kola Lige Primere.

Ovim trijumfom, Barselona je napravila dodatni pritisak na Real Madrid koji večeras od 20 sati gostuje Sevilji. Katalonci trenutno imaju pet bodova i meč više od Reala, dok je Kordoba ovim porazom i zvanično ispala u drugu ligu.

Strelci za Barselonu bili su Rakitić u 42, Suarez u 45, 53. i 88, Mesi u 46. i 80, Pike u 65. i Nejmar u u 85. minutu sa penala.

Katalonci su se mučili do prvog pogotka u 42. minutu kada je Rakitić na asistenciju Mesija zakucao loptu pod prečku. Potom je Inijesta maestralno uposlio Suareza za 2:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na samom startu drugog poluvremena, Dani Alveš je centrirao, a Mesi pogodio glavom za 3:0. Na sličan način, takođe na asitenciju Alveša, Suarez je glavom povisio na 4:0, da bi potom i Pike nakon Rakitićevog kornera zatresao mrežu za 0:5.

Na 6:0 povisio je Mesi koji je praktično preoteo loptu i ispred Nejmara utrčao i pogodio nebranjenu mrežu.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, Mesi je na neki način uzvratio Nejmaru pošto mu je prepustio izvođenje najstrože kazne, a Brazilac je bio siguran sa bele tačke za 0:7.

Konačnih 8:0 postavio je Luis Suarez svojim trećim golom u 88. minutu.