0

PREMIJER LIGA: ‘Lisice’ očerupale ‘Svrake’, sve je zanimljivije u borbi za opstanak (VIDEO)

Objavljeno: 02.05.15 u 15:48

U prvoj utakmici 35. kola Premijer lige Lester je na svom stadionu slavio protiv Njukasla ubedljivim rezultatom 3:0 (2:0) i tako napravio značaj iskorak ka opstanku u najelitnijem engleskom takmičenju.

Teško da su domaći navijači mogli da zamisle bolji početak utakmice, pošto je Lester već posle 35 sekundi poveo. Strelac posle kornera bio je Leonardo Uljoa, pa je Njukasl u roku od samo dva minuta morao dva puta da krene sa centra.

Na 2:0 povisio je Morgan u 17. minutu i već tada je bilo jasno da će ‘Svrake’ danas zabeležiti deveti uzastopni poraz u Premijer ligi. Uljoa je danas bio pretplaćen za rane golove, pošto je i u na samom početku drugog poluvremena postigao pogodak, ovog puta sa ‘bele tačke’ i bio je to, ispostavilo se, konačan rezultat meča.

Treba reći da su crno-beli ovaj duel završili sa devet igrača na terenu, pošto su Vilijamson u 62. i Deni Janmat u 90. minutu dobili po drugi žuti karton i isključenje.

Lesteru je ovo prva pobeda na svom stadionu nad Njukaslom posle 16 godina, tačnije od 8. maja 1999. godine. Sa ovim trijumfom, petim u poslednjih šest mečeva Lester je malo pobegao od zone ispadanja i sa 34 boda sada ima samo bod manje od današnjeg rivala.