0

BUNDESLIGA: Bajern se čuvao za Barselonu, pa dobio dva ‘aspirina’ (VIDEO)

Objavljeno: 02.05.15 u 20:58

U derbiju 31. kola Bundeslige, Bajer iz Leverkuzena savladao je Bajern iz Minhena sa 2:0 (0:0).

Ipak, ruku na srce Bavarci su ovaj meč odigrali sa drugim timom, pošto je Pep Gvardiola najbolje igrače čuvao od povreda pred utakmicu polufinala Lige šampiona sa Barselonom. Leverkuzen je to znao da iskoristi i zbaleži veoma važna tri boda u borbi za treće mesto na tabeli.

Oslabljeni Bajern načeo je Kalanoglu, kako drugačije nego iz slobodnog udarca u 55. minutu. Gosti nisu imali odgovor na vođstvo, te su „aspririndžije“ u 81. minutu postavile konačnih 2:0. Brandt je pobegao odbrani Bavaraca i loptu je smestio u mrežu.

Bajern je zvanično novi šampion Nemačke sa trenutno osvojenih 76 bodova, 14 više od drugoplasiranog Volfsburga, dok je Bajer treći sa četiri boda manje od „vukova“ i bodom više od Mehengladbaha, koji ima meč manje.