0

PREMIJER LIGA: Arsenal i Venger se ne šale, moćna Aston Vila (VIDEO)

Objavljeno: 14.03.15 u 18:00

U derbiju 29. kola najjače lige Engleske Arsenal je na svom terenu savladao graskog rivala Vest Hem 3:0 (1:0).

Četa Arsena Vengera se ne šali. „Tobdžije“ su vezale peti uzastopni trijumf i sada zauzimaju treće mesto na tabeli sa bodom manje od Mančester sitija i utakmicom više.

Napadao je Arsenal od samog početka, ali dugo nije mogao da nađe rešenje za odbranu „čekićara“. Bravu je otključao Žiru u nadoknadi vremena u prvom poluvrmenu. Bio je to napad iz fudbalskih udžbenika u kome su učestvovala četiri igrača u crveno-belim dresovima. Posle nekoliko duplih pasova, Ramzi je ostavio loptu Francuzu, a ovaj je zakucao u mrežu.

Arsenal je nastavio sa dobrom igrom i u nastavku. Ipak, do drugog gola navijači su čekali do 81. minuta. Bio je ovo novi „šahovski“ napad „tobdžija“, a ovog puta je Žiru poslao loptu do Remzija, a Velšanin je smestio u gol. Konačnih 3:0 postavio je Flamini u 84. minutu, a mi nećemo ponavljati posle kakvog napada, već pogledajte sami.

Do zlata vredne pobede u borbi za opstanak došla je Aston Vila. „Vilenjaci“ su savladali Sanderlend 4:0, a svi pogoci su postignuti u prvih 45 minuta. Strelci za Vilu bili su Benteke u 16. i 44 minutu i Agbonlahor u 18. i 37. minutu.