0

BUNDESLIGA: Ajntraht usporio Nastasića i Šalke na putu ka Ligi šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 14.02.15 u 20:22

Fudbaleri Ajntrahta ostvarili su veliku pobedu u 21. kolu Bundeslige pošto su bili bolji od četvrtoplasiranog Šalkea rezultatom 1:0 (0:0).

Šalke je tim koji se bori za Ligu šampiona i iako nije bio izraziti favorit pred ovaj meč, još jednom se pokazalo da u Bundesligi svako svakog može da pobedi. Tako je bilo i ovog puta, a trenutak odluke bio je u 65. minutu. Lukaš Piazon, fudbaler koji je u Frankfurtu na pozajmici iz Čelsija, iskoristio je jedan od mnogih napada domaćeg tima na ovom meču i glavom na sjajan način zatresao mrežu Šalkea.

U preostalih 20-ak minuta očekivao se pritisak gostiju iz Gelzenkirhena, ali je umesto toga bolje prilike imao Ajntraht. Ipak, do kraja meča ostalo je 1:0, čime je tim iz Frankfurta ostvario sedmi trijumf u sezoni i ostao neporažen u petom uzastopnom meču na domaćem terenu. Matija Nastasić je veoma dobro odigrao svih 90 minuta za ekipu Šalkea, a na drugoj strani Slobodan Medojević je u igri proveo samo poslednjih pet minuta meča.

Šalke je sada četvrti sa 34 boda, a Ajntraht je skočio na deveto mesto sa šest bodova manje.