0

PREMIJER LIGA: Petarda Čelsija u Velsu, ‘đavoli’ rasterali ‘rendžere’ (VIDEO)

Objavljeno: 17.01.15 u 18:05

Fudbaleri Čelsija demolirali su Svonsi 5:0 (4:0) u 22. kolu Premijer lige, a asistent kod petog gola „plavaca“ bio je kapiten Srbije Branislav Ivanović.

Četa Žozea Murinja povela je već u 48. sekundi, kada je preciznim šutem sa 18 metara Oskar načeo mrežu Svonsija. U 20. minutu već je bilo 2:0. Fabregas je odigrao sjajan dupli pas sa Dijegom Koštom, a ovaj je lagano savladao Fabijanskog.

Španac je postigao i treći pogodak za Čelsi. Odbrana domaćina je bila je asistent Košti u 34. minutu. Do kraja prvog poluvremena tim iz Londona je postigao još jedan pogodak. Ovoga puta asistent je bio Košta, a strelac po drugi put Oskar.

Konačnih 5:0 postavio je Širle u 79. minutu na asistenciju srpskog fudbalera Branislava Ivanovića. U dresu Čelsija 90 minuta je odigrao i Nemanja Matić.

Važna tri boda u gostima osvojio je i Mančester junajted, koji je sa 2:0 savladao KPR: Golove za „crvene đavole“ postigli su Felaini u 58. minutu i mladi Vilson u 94. minutu.

Siguran na strani bio je i Liverpul. Crveni su deklasirali Aston Vilu 2:0 pogocima Borinija u 24. i Lamberta u 79. minutu. Lazar Marković odigrao je 90 minuta za Liverpul.