0

PRIMERA: Barsi bodovi, Mesiju istorija (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.14 u 21:55

Meč između Barselone i Sevilje trebalo je da bude derbi 11. kola Primere, ali se domaći tim potrudio da ne bude neizvesnosti pravom kanonadom u drugom poluvremenu za konačnih 5:1 (1:0).

Zanimljivo je da su fudbaleri Barselone postigli svih šest golova pošto je Alba početkom drugog dela savladao svog golmana, ali ono što je obeležilo ovaj meč (pored „petarde“ u mreži gostiju) je het-trik Lea Mesija koji je tako došao do cifre od 253 postignuta gola u Primeri čime je oborio rekord legendarnog Zare po broju pogodaka u španskom šampionatu.

Argentinacje u 21. minutu postigao prvi od tri gola kojim se izjednačio sa Zarom, a kada je u 72. posle pogodaka Rakitiča i Nejmara postigao četvrti za Katalonce to je bio znak da se ceo Kamp Nou pokloni velemajstoru koji je u tom momentu ušao u istoriju. Mesi je šest minuta kasnije novim pogotkom samo „podebljao“ svoj rezultat i učinio pobedu Barselone ubedljivijom.

Barselona tako u stopu prati Real i ponovo ima samo dva boda manje od najvećeg rivala koji je na vrhu tabele, dok Sevilja već polako zaostaje pošto sada ima sedam poena manje od lidera.