0

Kijevljani jedva protiv Zorje, rudari promašili dva penala, ali dobili Dnjepar

Pobede Dinama i Šahtjora

Objavljeno: 28.09.12 u 20:29

Odigrana su prva dva meča 10. kola šampionata Ukrajine, a slavili su najveći favoriti za titulu Dinamo kijev i Šahtjor. Prvo je igrao Dinamo i dugo se mučio sa ekipom Zorje, a otpor su slomili tek u 81. minutu golom Rafaela, a asistent je bio Artem Milevski.
Šahtjor je u derbiju kola savladao Dnjepar sa 2:1, a gosti su prvi došli do vođstva golom Ruslana Rotana u 9. minutu. Ali brzo je tim iz Donjecka izjednačio posle akcije Luiza Adrijana strelac je bio Mkitarijan. U 47. minutu penal za Šahtjor, ali ga promašuje Fernandinjo, da bi u 60. bio dosuđen još jedan jedanaesterac, a crveni karton dobio čovek koji je oba penala i skrivio Čeberjačko. Ovoga puta je loptu uzeo Adrijano i promašio.
Ipak, rudari stižu do pobede golom Darija Srne u 80. minutu, a Marko Dević je ušao u igru u 73. minutu umesto Adrijana.
Šahtjor je prvi sa 30 bodova, a Dinamo drugi sa 24.