0

Fudbaleri Borusije Dortmund i Lacija slavili su u četvrtom kolu grupe F Lige šampiona.

LIGA ŠAMPIONA: Haland predvodio Dortmund do pobede, Lacio siguran bez Sergeja (VIDEO)

Objavljeno: 24.11.20 u 23:50

‘Milioneri’ su savladali Klub Briž sa 3:0, dok su Rimljani bili bolji od Zenita iz Sankt Peterburga sa 3:1.

Nemačka i italijanska ekipa stigle su tako na korak od plasmana u nokaut fazu.

Dortmund je prvi sa devet bodova i fali mu još samo jedan u naredna dva kola kako bi i matematički osigurao 1/8 finala.

Oni su goste iz Belgije pobedili zahvaljujući Erlingu Halandu, koji je postigao dva gola u 18. i 60. minutu.

Jednom se u strelce upisao Džejdon Sančo i to u 45. minutu.

Golove i najzanimljivije detalje sa ovog meča možete pogledati ovde.

Što se tiče Lacija, oni su odlično odigrali sam start meča i preko Ćira Imobilea i Marka Parola poveli.

Artjom Dzjuba je smanjio u 25. minutu, da bi konačan rezultat iz jedanaesterca postavio Imobile iz penala u 55. minutu.

Naš Sergej Milinković-Savić nije igrao zbog pozitivnog testa na korona virus.

U narednom kolu Dortmund dočekuje Lacio, a Klub Briž će igrati na svom terenu sa Zenitom.