0

LIGA ŠAMPIONA: Čelsi i Sevilja u finišu došli do trijumfa i plasmana u osminu finala! (VIDEO)

Objavljeno: 24.11.20 u 20:58

Fudbaleri Čelsija i Sevilje obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona.

Oni su u tome uspeli već nakon 4. kola grupe E elitnog takmičenja, pošto su stvorile nedostižnu prednost u odnosu na Krasnodar i Ren.

Čelsi je savladao francusku ekipu sa 2:1, dok je Sevilja istim rezultatom bila bolja od Krasnodara.

Engleski i španski tim stekli su nedostižnu prednost u odnosu na rivale i imaju po 10 bodova.

Ruski i francuski predstavnik ostali su na samo jednom osvojenom bodu.

Englezi su nastupili u snažnom sastavu, bez obzira što za vikend igraju derbi Premijer lige sa liderom Totenhemom, a iako je izlgedalo da će Kalum Hadson Odoi pogotkom iz 22. minuta odlučiti ovaj duel, gledali smo zanimljiv finiš.

Prvo je Serju Žirasi posle kornera glavom poravnao na 1:1 i vratio Ren u život, ali je u 91. minutu Olivije Žiru s klupe kao džoker doneo vredan trijumf engleskom velikanu.

Sevilja je u Krasnodaru rano povela, preko Ivana Rakitića u 4. minutu, ali su žilavi domaćini uspeli da izjednače preko Vandersona u 56.

Ipak, gosti su bili bolji u većem delu utakmice, a nekadašnji Barsin đak Munir El Hadadi overio je plasman u osminu finala pogotkom u 95. minutu.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč za Sevilju na poziciji štopera.