0

PLS: Remi u derbiju koji je obeležio Mesarovićev rolerkoster – Kragujevčani ćekaju proleće na prvom mesu (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.20 u 17:48

Danas su odigrane tri utakmice drugog po rangu fudbalskog takmičenja u Srbiji, čime je kompletirano 16. kolo.

Derbi runde odigrali su Kabel i Jagodina, a isti je završen sa četiri gola, ali bez pobednika – 2:2.

Ovakav ishod najviše odgovara kragujevačkom Radničkom, koji je sada povećao razliku na plus sedam u odnosu na prvog pratioca i sigurno će sačuvati ovu poziciju do proleća, pošto je do kraja jesenjeg dela ostalo još samo jedno kolo.

Bez garda su ušle obe ekipe u duel u Novom Sadu, što se odrazilo na rezultat utakmice. Vodili su Ćurani od 9. minuta kada je Mesarović zatresao sopstvenu mrežu. Domaći su potm okrenuli na 2:1 nakon dva gola Aleksandra Mesarovića, koji se na ovaj način iskupio za autogol, da bi konačan rezultat bio postavljen samo šezdesetak sekundi posle vodećeg pogotka Kabela, a on je bio delo Petra Ristića. Sva drama stala je u 32 minuta – na kraju 2:2.

(VIDEO:YouTube/Prvaliga Srbija)

Fudbaleri Žarkova su ostvarili trijumf protiv Trajala, pogotkom koji je postignut u 46. minutu utakmice, strelac je bio Nikola Nović. Kruševljani su u 89. minutu promašili penal za izjednačenje…

Važne bodove je u ovom kolu osovjio i Dinamo, koji je bio bolji od Radničkog iz Sremske Mitrovice. Pobedu Dinamu doneo je Dejan Tumbas, koji je mrežu zatresao u 62. minutu utakmice. Vranjancima je to treći trijumf u poslednja četiri kola, pa su sada na samo tri boda od Radničkog iz Pirota, koji je prvi tim iznad crte .