0
Raspored utakmica Superlige Srbije

SUPERLIGA SRBIJE: Brđani ‘pregazili’ Novi Pazar, Voždovac slavio na ‘Krovu’ – Zlatibor stigao do prve pobede na gostovanju!

Objavljeno: 31.10.20 u 17:33

U okviru 13. kola Superlige Srbije, pobede su ostvarili i Metalac, Čukarički, Zlatibor i Voždovac.

Današnji program otvorio je susret Inđije i Metalca, u kojem je ekipa iz Gornjeg Milanovca bez većih problema trijumfovala rezultatom 1:0, a jedini pogodak za Metalac postigao je Milisavljević u 90. minutu.

Čukarički je demonstrirao silu nad Novim Pazarom, i ubedljivo slavio sa 4:0. U ovoj utakmici briljirao je Kajević, koji je dva puta zatresao mrežu gostujuće ekipe.

Po gol su postigli Šapić i Birmančević. Ovom pobedom Čukarički je izbio na peto mesto na tabeli sa 22 boda, 10 manje od lidera Crvene zvezde.

Voždovac je na ‘Krovu’ pobedio TSC iz Bačke Topole sa 2:0. Prednost domaćinu doneo je Jovan Nišić u 41. minutu sa bele tačke, dok je Stoisavljević u 85. bio precizan za postavljanje konačnog rezultata.

Zlatibor je savladao ekipu Rada i pokupio sva tri boda sa stadiona ‘Kralj Petar I’ pobedom 2:0, a golove su postigli Petronijević i Dakovac. Sada su bodovno dve ekipe poravnate sa po devet bodova zajedno sa Napretkom na deobi 16. mesta, a Novi Pazar koji je prvi iznad crte, ima čak šest bodova više.