0

JUNAJTED SLAVI VAR: ‘Crveni đavoli’ došli do pobede protiv Brajtona u ludačkoj završnici (VIDEO)

Objavljeno: 26.09.20 u 16:45

Fudbaleri Mančester junajteda ostvarili su prvi trijumf u Premijer ligi, jer su u trećem kolu slavili na gostovanju protiv Brajtona rezultatom 2:3 (1:1).

Totalno luda završnica na ‘Ameks’ stadionu!

Brajton je izjednačio na 2:2 u petom minutu nadoknade, a onda na volšeban način izgubio već sve u sledećem napadu.

Strelac prvog gola Nils Mupaj je skrivio penal, a Junajted je u poslednjem pokušaju dobio korner.

Pošto se do tada branio, imao je trojicu štopera i jedan od njih, kapiten Hari Megvajer je šutirao glavom, a Soli Marč otklonio loptu sa gol-linije.

Sudija je odsvirao kraj, ali je ipak posle puno prigovora i VAR asistencije dosudio penal.

Njega je u 100. minutu u gol za pobedu gostiju pretvorio Bruno Fernandeš.

U prvom poluvremenu nije bilo uzbuđenja sve do 38. minuta kada je dosuđen jedanaesterac za domaćina.

Bruno Fernandeš ga je vrlo neopreznim startom skrivio, a izveo Nils Mupaj, koji je bio neumoljiv.

Ipak, odgovor tima Ole Gunara Solskjera stigao je već posle tri minuta. Posle slobodnog udarca sa leve strane Nemanja Matić je poslao povratnu loptu na peterac ka Hariju Megvajeru.

Učinilo se da je to bila asistencija bivšeg srpskog reprezentativca, ali se ispostavilo da je to bio autogol Luisa Danka.

Na početku drugog poluvremena dosuđen je novi penal za Brajton.

Pol Pogba je oborio napadača domaćeg tima, a sudija Kris Kavano po drugi put pokazao na ‘belu tačku’. Ipak, posle VAR asistencije poništio je svoju odluku.

I onda smo u 55. minutu videli najlepši momenat na utakmici.

Markus Rašford je bio u solo-prodoru i velikom naletu.

Tom prilikom je dva puta na zemlju bacio Bena Vajta i sjajno završio akciju.

Ziheraški, Junajted se u nastavku potpuno povukao i uveo tri štopera, ali se nije isplatilo. Posed i broj šuteva je bio na strani Brajtona i to je došlo na naplatu u petom minutu nadoknade.

Soli Marč je uspeo da ugura loptu u mrežu De Hee i, činilo se, postavi konačnih 2:2.

Međutim, usledila je na početku teksta opisana završnica poslednjeg napada i gol Fernandeša u 100. minutu.