0

PREMIJER LIGA: Čelsi trijumfalno počeo sezonu, sjajan pogodak Džejmsa (VIDEO)

Objavljeno: 14.09.20 u 23:25

Fudbaleri Čelsija pobedili su Brajton na gostovanju u poslednjem meču prvog kola Premijer lige rezultatom 1:3.

Ekipa Frenka Lamparda odigrala je dobar meč i upisala prva tri boda u novoj sezoni.

Debitovali su Timo Verner i Kai Haverc, koji su startovali utakmicu, a Hakima Zijeha nije bilo u protokolu zbog povrede kolena.

Gosti iz Londona su poveli u 23. minutu. Katastrofalnu grešku napravio je defanzivac Brajtona i izgubio loptu na 20 metara od svog gola, koju je Loftus-Čik poslao za Vernera, a Nemca je srušio golman Met Rajan i sudija Kreg Poson pokazao je na belu tačku.

Jedanaesterac je rutinski realizovao Žoržinjo. To je bio njegov osmi pogođeni penal iz osam pokušaja od kada je stigao u Čelsi.

Osim udarca Alzatea u 35. minutu, koji je odbranio Kepa, nije bilo većih uzbuđenja.

U 55. minutu, Brajton dolazi do izjednačenja. Trosar je šutirao sa oko 20 metara, dobro je pogodio donji desni ugao i savladao Kepu.

Nije dugo trajalo slavlje Brajtona, pošto su gosti odgovorili posle samo 60 sekundi. Fantastičan pogodak postigao je Ris Džejms. Uputio je snažan i neodbranjiv udarac.

Deset minuta kasnije, Džejms upisuje asistenciju.

Ubacio je dobro loptu iz kornera, uhvatio ju je nekako Kurt Zuma i ona se na putu do gola odbila od igrača domaće ekipe i završila u mreži.

To je bio poslednji pogodak na meču, te je Čelsi na startu prvenstva upisao tri boda.