0

ZVEZDA ‘PETARDOM’ ISPRAŠILA TSC: Het-trik Kataija, crveno-beli siloviti protiv ekipe iz Bačke Topole (VIDEO)

Objavljeno: 30.08.20 u 22:58

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali TSC sa 5:0 u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Meč koji je važio za jedan od derbija kola, nije opravdao taj epitet, pošto se na terenu videla samo jedna ekipa, a to je Crvena zvezda.

Šampion Srbije se uspešno revanširao TSC-u za prošlosezonski poraz od 2:1, a maestralnu partiju imao je Aleksandar Katai.

U 20. minutu bilo je 1:0 za domaće. Katai je poslao loptu na bok ka Gajiću, desni bek mu je vratio loptu i on je potom levom nogom savladao Filipovića.

Osam minuta kasnije, Katai je duplirao prednost. I tom prilikom je pokazao kakvo majstorstvo poseduje. Divnim driblingom je protivnika poslao u nepoznato, šutirao, lopta je zakačila nekoga od defanzivaca gostiju i zarila se u mrežu.

Briljantnu igru u prvom poluvremenu, Katai je zaokružio neposredno pre zvižduka koji označava odmor. Igran je treći minut nadoknade kada je Zvezda izvela još jednu savršenu akciju. Nikolić je prošao po desnoj strani ubacio, Boaći se našao u ulozi asistenta, petom, a Kataiju je preostao najlakši deo posla.

Drugo poluvreme je počelo mirno, a nakon sat vremena igre viđen je naredni pogodak. Aleksa Vukanović poslao je odličnu loptu ka Gavriću, a ovaj je ostao smiren i savladao je golmana TSC-a.

Konačan rezultat postavio je Mirko Ivanić u 70. minutu. Katai je poslao loptu ka Ivaniću, ovaj je dobro zahvatio loptu, ona je malo promenila pravac, prevarila golmana i završila u mreži.