Raspored utakmica Superlige Srbije

SUPERLIGA SRBIJE: Zlatibor iznenadio na ‘Krovu’, ‘Građevinari’ ostali zakucani za dno tabele! (VIDEO)

Objavljeno: 23.08.20 u 22:40

Kompletirano je čitavo peto kolo Superlige Srbije.

Danas su odigrana još četiri utakmice petog kola Superlige srbije, na dve od tih četiri utakmica nismo imali pobednika, dok su Vojvodina i Mladost slavili.

Mladost je već u sedmom minutu imao vrhunsku šansu da postigne pogodak, i to iz penala. Međutim Lučani nisu iskoristili tu priliku, pa je neizvesno bilo sve do kraja. Pitanje pobednika rešio je Aleksandar Ješić u 80. minutu, i tako ‘građevinare‘ ostavio na dno tabele bez ijednog osvojenog boda.

Na ‘Krovu‘ su se sastali Voždovac i Zlatibor Čajetina, oni su podelili bodove. Domaćin je imao imao veći posed u svojim nogama, ali je Zlatibor uputio više šuteva u gol Voždovca. Milan Đokić je u 69. minutu pogodio sa bele tačke, a vredan bod ‘Zmajevima‘ je doneo Nikola Vujnović u 78. minutu utakmice.

Mačva je takođe remizirala, odigrači su nerešeno sa Novim Pazarom, rezulat je bio 1:1. Domaći su poveli u 11. minutu, strelac je bio Miloš Zukanović. U 55. minutu crveni karton je dobio Abdulaj Sise, ali ipak, i sa igračem manje Novopazarci su uspeli da dođu do izjednačujućeg gola koji je postigao Ševkije Resić u 62. minutu.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Napredak iz Kruševca minimalnim rezulatom 1:0. Novosadska ‘Stara dama‘ predvođena Nenadom Lalatovićem, do trijumfa je došla u 58. minutu, kada je mrežu Napretka zatresao Stefan Đorđević. Novosađanima je posao u nastavku bio olakšan, zbog drugog žutog kartona isključen je Uroš Rašković u 79. minutu. Ovom pobedom, Vojvodina je došla do pete pozicije na tabeli, sa ostvarenih 11 bodova, dok Napredak trenutno zauzima 16. poziciju sa samo tri boda.