0

SUPERLIGA KINE: Tošićev Gvangžu R&F ostvario drugu pobedu u nizu, Felaini doneo trijumf Šandongu! (VIDEO)

Objavljeno: 19.08.20 u 17:43

Dva duela Grupe A u kineskoj Superligi odigrana su u sredu. Pobede su upisali Gvangdžo R&F i Šandong Luneng.

Ekipa Gvangdžo R&F upisala je drugu vezanu pobedu nakon lošeg starta sezone i rezultatom 3:2 nadigrala Šangaj Šenhuu. Timu Đovanija van Bronhorsta očigledno prija povratak Duška Tošića na teren jer se dva trijumfa poklapaju sa njegovim povratkom u sastav.

Čak četiri gola viđena su u prvom poluvremenu. Uz dva pogotka Zahavija (23. i 41. minut) i jedan koji je na dodavanje Zahavija postigao Saba, R&F je vodio 3:0 u 43. minutu. Šangaj je smanjio na 3:1 u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena pogotgom Peng Ćinila.

Konačan rezultat postavljen je u 74. minutu kada je sa penala precizan bio Moreno.

Sledeći izazov za R&F je duel sa prvoplasiranim Šandong Lunengom koji je u sredu upisao četvrtu pobedu u sezoni, treću vezanu.

Šandong Luneng savladao je Henan 2:1, a gol za pobedu postigao je Maruan Felaini u samom finišu meča.