0

SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda rutinski savladala Mačvu, sjajan gol Vulića (VIDEO)

Objavljeno: 09.08.20 u 20:28

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mačvu na gostovanju u okviru 3. kola Superlige Srbije rezultatom 0:3.

Šampion Srbije rutinski je došao do trećeg trijumfa u šampionatu, dok je Mačva pretrpela drugi neuspeh.

Nakon prvih 10-ak minuta bez prilika, u 14. minutu crveno-beli su imali nekoliko šansi.

Posle kornera i gužve, Krstović je imao dva udarca, a zatim i Sanogo. Dva puta su izblokirani, a Krstović je drugi šut sa sedam metara poslao pored gola.

Zvezda je nastavila da preti, a gol je stigao u 24. minutu. Ivanić je dodao do Kataija, koji proigrava Krstovića i mladi napadač posle ‘rvanja’ sa protivničkim defanzivcem ustaje i smešta loptu u mrežu, a potom veoma emotivno proslavlja gol, koji mu je evidentno punio značio.

Činilo se da je možda prekršaj ili ofsajd, ali sudija je pokazao na centar.

Samo pet minuta kasnije Katai je pogodio prečku iz slobodnog udarca, a do kraja poluvremena isti igrač još jednom pogađa okvir gola, ali se na pauzu otišlo sa minimalnim vođstvom Beograđana.

Prvih 15-ak minuta drugog dela bilo je mirno, a onda posle centaršuta Rodića, Ben je vratio loptu na peterac, Krstović glavom pogodio, ali je gol poništen jer je lopta pre toga izašla van terena.

Međutim, nije se dugo čekalo do dupliranja prednosti.

Sjajan gol postigao je Veljko Nikolić. Šutirao je sa 20-ak metara, lopta se odbila od Božića, prevarila Perića i završila u mreži.

Konačan rezultat postavio je rezervista Miloš Vulić fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca.